Prelegenci

Zapraszamy do zapoznania się z listą prelegentów Seminarium OSAKA’2012. Ze względu na fakt, że obecnie program Seminarium jest przygotowywany, Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany prelegentów.

Bogdan Głuszkowski

Architekt Korporacyjny, Orange Polska

 

Posiada 19-to letnie doświadczenie w IT a w tym 14-to letnie doświadczenie w IT dla telekomunikacji. Od blisko dwóch lat pełni funkcję Architekta Korporacyjnego w Orange Polska. Poprzednio Architekt Rozwiązań, Analityk Biznesowy i Systemowy oraz Kierownik Sekcji i Kierownik Projektów w PTC (ERA). Ekspert w zakresie analizy, projektowania i optymalizacji procesów biznesowych telco oraz stosowania referencyjnych modeli dla telekomunikacji (eTOM i SID).
Tematem architektury korporacyjnej przedsiębiorstwa telco interesuje się od blisko 10 lat. W Orange Polska zajmuje się m.in. kwestią złożoności architektury korporacyjnej IT: źródłami jej powstawania oraz metodami je zmniejszania.
Absolwent Informatyki na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej oraz abiturient Podyplomowego Studium Efektywnego Zarządzania IT w Przedsiębiorstwie na SGH.

Krzysztof Gwardys

Architekt korporacyjny, Promity

 

Kilkanaście lat doświadczenia w pracach dla sektora publicznego i prywatnego, w tym 10 lat pracy dla obronności kraju w obszarze złożonych rozwiązań informatycznych i strategicznych programach rządowych (m.in. obrona przeciwlotnicza, reagowanie antykryzysowe, ruchu lotniczy). Pierwsze spotkania z architekturą korporacyjną w kontekście ram C4ISR.
Praca doradcza w obszarze architektury i portfela projektów m.in. dla DB Schenker, GUS, Ministerstwa Finansów, MON, MSWiA, PSE Operator, Straży Granicznej, Telekomunikacji Polskiej, ZUS. Najczęściej pełni rolę Architekta rozumianą zarówno jako twórca rozwiązania (biznesowego, organizacyjnego czy informatycznego) jego reprezentant bądź lider. Obecnie prezes firmy doradczej Promity.
Posiada certyfikaty: TOGAF(R), MBA, PRINCE2 Practitioner, COSMIC.

Dariusz Kiedrowski

Enterprise Architect, Nordea Bank

 

Posiada 13 letnie doświadczenie w rozwiązaniach IT dla sektora finansowego. Obecnie pełni funkcję Architekta Korporacyjnego w Departamencie Strategii i Architektury IT Nordea Bank. Odpowiada za realizację strategii IT dla Polski i Krajów Bałtyckich oraz nadzoruje projekty pod kątem zgodność z wymaganiami biznesowymi, standardami i pryncypiami architektonicznymi. Członek zespołu architektów korporacyjnych Grupy Nordea. Uczestniczy w pracach zespołu nadzorującego wdrożenie TOGAF i narzędzia do zarządzania architekturą w całej korporacji.

Artur Makowski

Menedżer ds. Architektury Aplikacji w Banku Zachodnim WBK SA

 

Od 10 lat pełni funkcję architekta IT, obecnie w ramach Departamentu Strategii i Architektury IT w BZWBK SA koncentruje się na procesie współpracy zespołu architektów z jednostkami odpowiedzialnymi za zarządzanie zmianami i projektami. Posiada szerokie doświadczenie w rozwiązaniach IT wspierających obsługę branży finansowej – był administratorem systemu biura maklerskiego, w roli szefa teamu IT wdrażał i nadzorował eksploatację systemów do obsługi kart płatniczych a następnie bankowości internetowej. Kierował też zespołem administratorów systemów gospodarki własnej i rozliczeń międzybankowych.
Ukończył z wyróżnieniem studia na Politechnice Wrocławskiej, w ramach programu poszerzonego o półtora roku zajęć zaliczonych na University College w Dublinie i University of Paisley w Wielkiej Brytanii.

Karol Piąsta

Enterprise Architect w Europejskim Biurze Patentowym

 

Od paru lat jego zainteresowania i praca skupia się wokół problematyki architektury korporacyjnej. Obecnie pracuje jako Architekt Korporacyjny w Departamencie ds. Architektury i Rozwoju Europejskiego Biura Patentowego, którego to biura zadaniem jest przygotowanie procesów architektonicznych, które mają wesprzeć aktualnie realizowane programy transformacyjne w urzędzie.

Wcześniej pracował nad wdrożeniem narzędzia do zarządzania architekturą korporacyjną w Grupie Vattenfall. Odbył liczne szkolenia z zakresu architektury korporacyjnej i narzędzi jej wspierających m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Holandii.

Absolwent Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Piotr Piskorski

Head of IT Strategy and Enterprise Architecture w Nordea Bank

 

Odpowiada za przygotowanie oraz realizację strategii IT dla regionu. Przewodniczy Forum Architektów na poziomie dywizji biznesowej obejmującej cztery kraje. Członek core teamu architektów korporacyjnych Grupy Nordea nadzorującej m.in. wdrożenie TOGAF w całej korporacji. Doświadczony IT Manager, w przeszłości odpowiedzialny za kierowanie departamentem IT w spółkach przemysłowych (branża motoryzacyjna, meblarska) oraz dystrybucji. Na koncie ma również liczne projekty z zakresu wytwarzania i wdrażania oprogramowania dla sektora finansowego. Aktywny uczestnik i moderator wielu forów i dyskusji w obszarze Business/IT Alignment, planowania strategicznego czy outsourcingu.

Bartek Serkies

Architekt Korporacyjny, Orange Polska

 

Specjalista w dziedzinie systemów bilingowych i procesów z nimi związanych, z doświadczeniem zdobytym w licznych projektach wdrożeniowych, migracyjnych, integracyjnych oraz codziennej obsłudze systemów informatycznych. Pracował jako architekt, kierownik projektów, analityk biznesowy i analityk systemowy. Ponad 10-letnie doświadczenie w pracy związanej z Architekturą IT. Architekturą Korporacyjną zajmuje się od 3 lat.

Andrzej Sobczak

Prof. SGH, dr hab., Kierownik Zakładu Systemów Informacyjnych SGH

 

Ekspert z zakresu architektury korporacyjnej/TOGAF oraz strategicznego zarządzania IT. Obronił doktorat nt. strategicznego zarządzania IT na SGH, przewód habilitacyjny z architektury korporacyjnej przeprowadził na Wydziale Zarządzania UW. Odbył staże na University of Waterloo (Kanada), University of Stratclyde (Szkocja), University of Manchester (Wielka Brytania), University of York (Wielka Brytania), Trinity College (Irlandia), Center of Health Informatics (Irlandia). Certyfikowany trener TOGAF i ArchiMate. Uczestniczy w pracach The Open Group w obszarze rozwoju TOGAF i języka ArchiMate. Brał udział w projektach realizowanych m.in. dla PSE Operator, Ministerstwa Finansów, ARiMR, Państwowej Inspekcji Pracy, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie, ABB Polska. Redaktor serwisu www.ArchitekturaKorporacyjna.pl.

Sławomir Soszyński

Head of EMEA Technology Strategy and Architecture at Citi

 

Sławomir has a proven history of leading successful Strategy and Architecture services with multi-million budgets and complex environments. An experienced Technology Manager with a proven track record operating at Senior Levels within financial services; acting as agent of change by identifying strategic needs, defining solutions, gaining support from stakeholders at all levels, leading strategy definition and execution as well as solution delivery with CxO level credibility. He was born in 1978 and holds an MSc in Physics and Computer Science from Torun Nicolas Copernicus University, Poland.

Piotr Strzyżewski

Dyrektor Biura Architektury IT w BGŻ

 

Piotr Strzyżewski kieruje Biurem Architektury IT w Banku BGŻ od kwietnia 2011 roku, wcześniej przez 8 lat zajmował się w Banku rozwojem i utrzymaniem aplikacji. Od 20 lat związany jest z tematyką rozwoju systemów informatycznych, początkowo jako inżynier oprogramowania, a później w zakresie rozwoju i utrzymania jako manager w Banku BGŻ. W trakcie kariery zebrał doświadczenie z pracy w projektach związanych z wytwarzaniem i wdrażaniem zintegrowanych systemów informatycznych.
Z wykształcenia automatyk, absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Łódzkiej.

Piotr Szarwas

Head of Architecture, Corporate and Business Solutions departments in RWE IT Poland

 

Posiada długoletnie doświadczenie z zakresu architektury IT zdobyte w wielu dużych projektach informatycznych realizowanych dla największych Polskich firm z branży telekomunikacyjnej, ubezpieczeniowej i energetycznej. Przez ostatnia dwa lata piastował stanowisko Głównego Architekta grupy RWE w Polsce będąc odpowiedzialnym za zbudowanie zespołu architektonicznego, wdrożenie standardów architektonicznych i procesów związanych z zarządzaniem architekturą.

Paweł Uliński

Kierownik Wydziału Architektury Korporacyjnej, Orange Polska


Ma 20-letnie doświadczenie w branży IT, z czego ostatnie 8 lat na stanowiskach bezpośrednio związanych z zarządzaniem architekturą IT. Od 2008 kieruje zespołem architektury korporacyjnej w Orange Polska (do kwietnia 2012 Grupa TP) Wcześniej przez prawie cztery lata pełnił rolę głównego architekta OSS, również w Grupie TP. Wcześniejsze doświadczenia w branży telekomunikacyjnej zdobywał jako Billing Project Manager realizując projekty dla Vodafone Germany z ramienia firmy Amdocs oraz m.in. jako Management Information Systems Manager w Netii. Oprócz szerokiego doświadczenia w branży telekomunikacyjnej posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze produkcji oprogramowania zdobyte podczas pracy dla różnych dostawców rozwiązań IT.